22 Август, 2019
0.0181

Сезоната на крадците е во полн ек: Што крадат најмногу на плажа?

Објавено во: Стил 17 Јули, 2019

Ако мислевте дека крадците се во потрага по вашите паричници, тогаш сте се излажале...

Кога сме на плажа сите сакаме да сме опуштени, среќни и насмеани. Поради тоа често знаеме премногу да се опуштиме и да престанеме да обрнуваме внимание на работите околу нас, а токму тогаш се појавуваат крадците кои не сметаат како лесен плен. Крадците по плажите се многу вообичаена работа и ги има насекаде по светот, но своите мети внимателно ги набљудуваат и го одбираат вистинскиот момент кога да ги украдат работите, додека луѓето се во вода или кога едноставно вниманието им е пренасочено кон нешто друго.

Иако, за крадците е познато дека омилени им се паричниците и други вредни работи, овој пат тие имаат друга цел, а тоа се клучеви од кола.

Крадците сега исклучително бараат плажи кои се наоѓаат покрај големи паркинг места, а потоа ги крадат клучевите од колите на посетителите. Бидејќи денес повеќето автомобили се отвараат преку далечински клуч, тие многу лесно можат да го пронајдат автомобилот и да го отворат со клучот кој го украле.


Прочитајте го целиот текст на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Нуркачи: „Титаник“ бавно изчезнува во морското дно

(ВИДЕО) Нуркачи: „Титаник“ бавно изчезнува во морското дно

(ВИДЕО+ФОТО) Двојничката на Катица Јанева со урнебесен статус: Биба Додева ги насмеа сите

(ВИДЕО+ФОТО) Двојничката на Катица Јанева со урнебесен статус: Биба Додева ги насмеа сите

Професорке прости ми

Професорке прости ми

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Од љубов до омраза

Од љубов до омраза

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци