22 Ноември, 2019
0.0207

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Објавено во: Стил 15 Октомври, 2019

Од крајот на октомври, како и лани, секоја недела на „Канал 5“ ќе не развеселуваат Жарко Димитриоски-Жаре и неговите гости. Жаре и неговиот тим посветено се подготвуваат за 11 сезона на „1 на 1“. Во свој стил, домаќинот на шоуто вели дека е горд на постоењето на емисијата и контра безбројните случувања и феномени кои низ годините му дале мал милион причини за создавање на „1 на 1“. Жаре ни октрива многу детали за новата сезона, но се сеќава и на моментите кои со најголем мерак ги направиле претходните години.

* Нумеролозите велат дека бројот 11 меѓу другото значи потенцијал и моќ. Што очекуваш ти лично од сезона 11?

 - Wow! Токму тоа и го очекувам! Потенцијал и моќ!  Не сум знаел за ова и морам да ти речам дека ми се допаѓа. Вишок потенцијал и моќ нема да ни дојде лошо. Очекувам да си поминуваме супер на сите снимања и секоја недела на луѓето да им нудиме еден час безгрижност. Тоа е целата причина за нашето постоење. 


Целото интервју читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Словачката жена нема време за себе: Интервју со сопругата на словачкиот амбасадор

Словачката жена нема време за себе: Интервју со сопругата на словачкиот амбасадор

Средношколката Бисера им држи лекција: Почитувани министри, почитуван премиере, зошто постои образованието?

Средношколката Бисера им држи лекција: Почитувани министри, почитуван премиере, зошто постои образованието?

Око за око, Прелепотица за Мачкица

Око за око, Прелепотица за Мачкица

Порано ги исмевале, денес се горди на себе: Крупни Македонки кои профитираа од килограмите

Порано ги исмевале, денес се горди на себе: Крупни Македонки кои профитираа од килограмите

И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

Може да сме среќни и со празен ранец: Интервју со Тања Брковска

Може да сме среќни и со празен ранец: Интервју со Тања Брковска

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)