08 Август, 2020
0.0307

ШИЛЕГОВ НЕГАТИВЕН: И официјално, невидливиот противник е победен

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 06 Јули, 2020

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов објави на Фејсбук дека е негативен на коронавирусот. 

„Почитувани, вечерва ги добив резултатите од вториот тест на Ковид 19. Како и вчерашниот и денешниот е негативен. И официјално, невидливиот противник е победен. Се гледаме од утре во секојдневните активности. Ви благодарам на сите за несебичната подршка и убавите мисли и желби во изминативе 16-17 дена. Уште повеќе благодарам на оние кои и не баш имаа такви мисли и желби. Чувајте се, од утре заеднички продолжуваме“, пишува тој. 


Повеќе функционери беа заразени од коронавирусот. 

Можеби ќе ве интересира

ГЕНЕРАЛ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ СЕ СЕЌАВА НА КАРПАЛАК: Херои македонски, вечна ви слава

ГЕНЕРАЛ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ СЕ СЕЌАВА НА КАРПАЛАК: Херои македонски, вечна ви слава

ТРИ „БИЗНИСИ“ ВО ЕДНО - објектот му бил и кафеана, и фабрика за дрога, и бордел

ТРИ „БИЗНИСИ“ ВО ЕДНО - објектот му бил и кафеана, и фабрика за дрога, и бордел

МЕДИЦИНСКО ЧУДО И РЕДОК ФЕНОМЕН: На ГАК се роди бебе со „водена обвивка“

МЕДИЦИНСКО ЧУДО И РЕДОК ФЕНОМЕН: На ГАК се роди бебе со „водена обвивка“

Мери Николова Буџаку тврди дека Албанец ќе биде премиер на земјава

Мери Николова Буџаку тврди дека Албанец ќе биде премиер на земјава

АМЕРИКАНЦИТЕ ДА РАЗМИСЛАТ - дали да патуваат во Македонија, ама и во други земји

АМЕРИКАНЦИТЕ ДА РАЗМИСЛАТ - дали да патуваат во Македонија, ама и во други земји

ШТО ГИ СПОЈУВА, А ШТО ГИ ДЕЛИ - ќе се договорат ли старите партнери

ШТО ГИ СПОЈУВА, А ШТО ГИ ДЕЛИ - ќе се договорат ли старите партнери

ДЕЦАТА СЕ ПОБЛИСКУ ДО ШКОЛСКИТЕ КЛУПИ - и Владата и родителите сметаат дека тоа е поисправно

ДЕЦАТА СЕ ПОБЛИСКУ ДО ШКОЛСКИТЕ КЛУПИ - и Владата и родителите сметаат дека тоа е поисправно

Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, но под еден услов

Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, но под еден услов

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се преговара за Влада, СДСМ и ДУИ ги договорија начелата

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се преговара за Влада, СДСМ и ДУИ ги договорија начелата