23 Април, 2024
0.0250

ШОКАНТНИ ИНФОРМАЦИИ ОД ИСТРАГАТА ЗА ДАНКА: Еве што пребарувала мајката на гугл и што виделе камерите на границата со Романија

Објавено во: Балкан 02 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Преку деноноќно оперативно работење и увид на камери од граничниот премин Кладово - Турну-Северин, српската полиција дошла до недвосмислен заклучок дека граничниот премин меѓу Романија и Србија го поминале две жени кои личат на лицата од видео кое е направено во Виена и во кое девојчето потсетува на исчезнатата Данка Илиќ (2).

-Полицијата со преглед на камерите утврдила дека на граничниот премин поминале најмалку два автомобили и дека во нив имало лица кои личат на жените од видеото од Виена.

Дали во едно од тие возила било скриено девојче за кое се претпоставува дека е малата Данка? Се ќе се утврди, ќе се открие целата вистина за исчезнувањето на Данка Илиќ – дознава Информер.

По прегледот на телефонот на мајката на исчезнатата Данка Илиќ пак, откриено е дека таа го гуглала граничниот премин меѓу Србија и Романија непосредно пред исчезнувањето на детето.

- Однесувањето на мајката и она што го барала во компјутерот и телефонот непосредно пред исчезнувањето е многу чудно. Го гуглала граничниот премин Кладово - Турну-Северин - откри главниот уредник на Информер Драган Ј. Вучиќевиќ.

Исто така мајката на детето ја прогуглала кривичната одговорност колку изнесува за одредени кривични дела.

Главниот уредник на Информер презентираше уште една ексклузивна информација.

- Сите треба да знаеме дека полицијата прави се за да не биде пронајдена малата Данка. Две-три недели пред нејзиното исчезнување, родителите ја однеле на специјалистички преглед во Белград. За каков преглед се работи и за што точно се работи, сега не можам да кажам поради истрагата - изјави Вучиќевиќ.Можеби ќе ве интересира

САД ДО СРБИЈА: Ќе мора да се соочите со резолуцијата за Сребреница

САД ДО СРБИЈА: Ќе мора да се соочите со резолуцијата за Сребреница

ПРИСТИГНА ОБДУКЦИСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ДАЛИБОР ДРАГИЈЕВИЌ: Од што почина братот на убиецот на Данка?

ПРИСТИГНА ОБДУКЦИСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ДАЛИБОР ДРАГИЈЕВИЌ: Од што почина братот на убиецот на Данка?

НАГЛО ПОСКАПЕ ЗЕМЈИШТЕТО ВО ВОЈВОДИНА: Хектар чини 120.000 евра

НАГЛО ПОСКАПЕ ЗЕМЈИШТЕТО ВО ВОЈВОДИНА: Хектар чини 120.000 евра

ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ: Србија мора да се откаже од Косово?

ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ: Србија мора да се откаже од Косово?

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ПРЕД ДА ЗАМИНЕТЕ НА ПАТУВАЊЕ: Колку е патарината во Србија и земјите од регионот?

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ПРЕД ДА ЗАМИНЕТЕ НА ПАТУВАЊЕ: Колку е патарината во Србија и земјите од регионот?

МНОГУ НАШИ НА ПЕЧАЛБА ВО ХРВАТСКА: Еве кои права ви следуваат и дали смеат газдите да ве тераат на прекувремена работа

МНОГУ НАШИ НА ПЕЧАЛБА ВО ХРВАТСКА: Еве кои права ви следуваат и дали смеат газдите да ве тераат на прекувремена работа

КУЌА НА КРИТ ЗА САМО 60 ИЛЈАДИ ЕВРА: Во грчки стил, пространа и е со тераса на покривот

КУЌА НА КРИТ ЗА САМО 60 ИЛЈАДИ ЕВРА: Во грчки стил, пространа и е со тераса на покривот

АКО ПАТУВАТЕ ПРЕКУ БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ, ОВА ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Се менуваат правилата, пасошката контрола ќе се врши на поинаков начин

АКО ПАТУВАТЕ ПРЕКУ БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ, ОВА ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Се менуваат правилата, пасошката контрола ќе се врши на поинаков начин

ЕВЕ КАКВИ ПРИДОБИВКИ НОСИ ОТВОРЕН БАЛКАН: Бенефити има во туризмот, економијата и транспортот

ЕВЕ КАКВИ ПРИДОБИВКИ НОСИ ОТВОРЕН БАЛКАН: Бенефити има во туризмот, економијата и транспортот