25 Мај, 2019
0.0428

Што нè очекува во сезона 3 од најпопуларната тинејџерска серија Riverdale?

Објавено во: Стил 09 Октомври, 2018

Среда, 10-ти октомври, датумот што сите го чекаме. Зошто? Бидејќи излегува третата сезона од нашата најомилена серија - Riverdale. Ако досега не сте чуле за неа, сега е моментот да ги симнете првите две сезони и да почнете да ја гледате, а ние ви гарантираме дека ќе се „навлечете“ по првите неколку изгледани епизоди.

Накратко, станува збор за едно мало гратче наречено Ривердејл, во кое се случуваат многу мистериозни работи. Серијата започнува со убиството на младиот тинејџер Џејсон Блосом и тоа го размрдува цел град, бидејќи дотогаш тоа било мирно местенце. Но, тоа е само почеток на распадот. Освен полицијата, по убиецот трагаат и неговите соученици, кои ги испробуваат нивните детективски способности и откриваат длабоки и болни тајни.

А сега да се навратиме на очекувањата. Што може да донесе третата сезона?

Читајте детали на Хаштаг.мк, тука.

Можеби ќе ве интересира

Се сеќавате ли на најатрактивната лото девојка Пепита Танеска: еве каде е таа денеска

Се сеќавате ли на најатрактивната лото девојка Пепита Танеска: еве каде е таа денеска

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

Мајка

Мајка

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

ФИРОМ ти си гордост наша?!

ФИРОМ ти си гордост наша?!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

Крени рачна!

Крени рачна!