16 Февруари, 2019
0.6290
    ALK 8270.19    0.24%     BESK 9001    -0.13%     GRNT 815.38    0.18%     KMB 5381.26    0.03%     MKSD 196.29    1.98%     MPT 51400.09    0.2%     MTUR 5100    0.01%     OHB 6651    0.02%     RMDEN15 97    0%     RMDEN17 98.2    0%     RZEK 30    0%     RZIT 20    0%     RZLV 102    -2.86%     RZTK 503    4.57%     SBT 2281.83    -0.01%     STB 1230    -0.81%     STIL 122    0%     TEL 310    0.28%     TETE 2290    4.09%     TKVS 5254.57    -0.86%     TNB 15300.44    0.46%     TTK 1380.02    -2.13%     UNI 2220    0.43%     ZILU 246    0.04%

Што нè очекува во сезона 3 од најпопуларната тинејџерска серија Riverdale?

Објавено во: Стил 09 Октомври, 2018

Среда, 10-ти октомври, датумот што сите го чекаме. Зошто? Бидејќи излегува третата сезона од нашата најомилена серија - Riverdale. Ако досега не сте чуле за неа, сега е моментот да ги симнете првите две сезони и да почнете да ја гледате, а ние ви гарантираме дека ќе се „навлечете“ по првите неколку изгледани епизоди.

Накратко, станува збор за едно мало гратче наречено Ривердејл, во кое се случуваат многу мистериозни работи. Серијата започнува со убиството на младиот тинејџер Џејсон Блосом и тоа го размрдува цел град, бидејќи дотогаш тоа било мирно местенце. Но, тоа е само почеток на распадот. Освен полицијата, по убиецот трагаат и неговите соученици, кои ги испробуваат нивните детективски способности и откриваат длабоки и болни тајни.

А сега да се навратиме на очекувањата. Што може да донесе третата сезона?

Читајте детали на Хаштаг.мк, тука.

Можеби ќе ве интересира

Имав 11 години кога родителите ми загинаа во сообраќајка: Интервју со Душко Георгиевски

Имав 11 години кога родителите ми загинаа во сообраќајка: Интервју со Душко Георгиевски

Не сум херој, Господ ми даде сила: Доктор Ридван Бајрами за Женски магазин по трагичната несреќа кај Лескарци

Не сум херој, Господ ми даде сила: Доктор Ридван Бајрами за Женски магазин по трагичната несреќа кај Лескарци

Татјана Лазаревска: Со чистење по дома ја одржувам линијата

Татјана Лазаревска: Со чистење по дома ја одржувам линијата

Ми го украде тефтерот и го запиша неговиот број: Љубовната приказна на Росана и на Трупче

Ми го украде тефтерот и го запиша неговиот број: Љубовната приказна на Росана и на Трупче

„Бев келнер на 11 години!“: Искрено со Панчо од ДНК

„Бев келнер на 11 години!“: Искрено со Панчо од ДНК

Брандо: „Ние сме народ кој краде туѓи работи и животи“

Брандо: „Ние сме народ кој краде туѓи работи и животи“

А кој ќе ме научи да балансирам?

А кој ќе ме научи да балансирам?

По сите животни премрежја: Благица Павловска проговори за сопругот

По сите животни премрежја: Благица Павловска проговори за сопругот

Бојан Мицев: „Секое утро патував од Штип за Скопје за да стигнам на настава во средното балетско училиште“

Бојан Мицев: „Секое утро патував од Штип за Скопје за да стигнам на настава во средното балетско училиште“