22 Август, 2019
0.0181

Што никогаш не смее да се најде во рачниот багаж кога патувате со авион?

Објавено во: Стил 04 Август, 2019

Рачниот багаж е едно од големите прашања на кои барате одговор кога го планирате вашето патување, но никогаш не е лесно да се подготвите особено поради строгите правила на некои авио компании.

Навистина е незгодно да се спакува рачниот багаж за патување со авион особено со комерцијалните компании кои максимално го имаат скратено списокот на дозволени работи.

Колку и да ви е тешко да оставите некои работи дома и да не ги носите на патувањето, изгледа сепак ќе мора да го направите тоа за да избегнете непријатности.

Основачот на компанијата за превоз на багаж Send My Bag, Адам Евант ги сподели со сите своите топ трикови за пакување. Советува да не пакувате тоалетна хартија, бидејќи сигурно може да ја купите во земјата во која патувате, а за останатото може повеќе да прочитате на Машки Магазин.


Можеби ќе ве интересира

Професорке прости ми

Професорке прости ми

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Од љубов до омраза

Од љубов до омраза

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Прелепотице, заедно сме

Прелепотице, заедно сме

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски