15 Ноември, 2019
0.0257

Шундот кај нас е голем општествен проблем: Охриѓаните The Backdoor Band со искрена порака

Објавено во: Стил 16 Мај, 2019

Македонскиот рок-состав од Охрид, The Backdoor Band, го претставија видеозаписот за нивниот нов сингл „Брзај!“. Аудиопродукцијата е на Ивица Јанкуловски и неговото студио „Алшар“, a спотот го сними и обработи Пеце Настевски - NP Studio.

Членовите на бендот најавуваат нови музички содржини, гостувања во странство како и албум во брзо време. The Backdoor Band досега има настапувано низ целиот балкански регион, а има остварено и мини турнеи во Норвешка, Германија, Романија..

Групата работи своја авторска музика од средината на 2013 година и досега има издадено шест видео синглови. Во составот се Жарко Јакимоски (вокал и бас гитара), Лазе Фармакоски (гитара) и Никола Ози Колјушевски (тапани). Бендот е организатор и на фестивалот на рок музика TRUCK & ROLL кој се одржува во Охрид и кој низ годините доби меѓународен карактер.

Целиот текст читајте го на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата