13 Ноември, 2019
0.0354

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Објавено во: Стил 18 Јуни, 2019

Анталија и оваа година е топ-дестинација за домашните туристи. Многуте хотели кои нудат „сѐ вклучено“ и „ултра сѐ вклучено“ концепт се една од причните за тоа, но и познатата турска гостољубивост и вкусната храна. Анталија нуди прилично долг морски брег, а добрата плажа е секогаш пресудна за избор на дестинација за летување. За најдобрите и најбарани плажи во Анталија, ни раскажа Сузана Зелениковска, одговорен менаџер за продажба во туристичката агенција „Фибула“.

„Анталија има околу 400 километри долг брег, а плажите се популарни во зависност од местото кое нашите клиенти го бараат. Да почнеме од Кемер. Тој нуди преубави плажи кои што се сместени во залив.  Плажата не е само песочна, туку има и ситни камчиња, и токму поради тоа водата е прекрасна, чиста и бистра како солза“, ни раскажа Зелениковска. Поради тие заливи, додава таа, морето е мирно и нема бранови. Кемер го сакаат повозрасните, бидејќи на плажите има природни сенки од зимзелени дрва.


Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

(ФОТО) Маркијан ги научи бројките, посакувам да научи и да чита: Синот на Ребека наполни 13 години

(ФОТО) Маркијан ги научи бројките, посакувам да научи и да чита: Синот на Ребека наполни 13 години

Нова епизода од Сезона 5 на Фчераши новости

Нова епизода од Сезона 5 на Фчераши новости

(ФОТО) Во ист стил: Елена Ристеска и момчето за првпат во јавност

(ФОТО) Во ист стил: Елена Ристеска и момчето за првпат во јавност

Трпи бабо за убавина

Трпи бабо за убавина

Ги искористуваат сопствените дете: Што се крие зад фотографиите на совршените мајки на Инстаграм?

Ги искористуваат сопствените дете: Што се крие зад фотографиите на совршените мајки на Инстаграм?