22 Септември, 2019
0.0185

Скромност или вистина: Заев и Колинда, најевтино облечени меѓу колегите

Објавено во: Стил 02 Септември, 2019

Не дека не се облекуаат скапо овие лидери, ама секој со својот различен вкус... други без вкус, трети веќе не знаат што да направат за да бидат центар на внимание.

Балканските политичари важат за луѓе кои имаат најмалку стил на облекување од нивните европски колеги. Не оставаат некој посебен впечаток со тоа што го носат (има само еден екстремен случај) и најчесто одат на сигурни варијанти. Претежно во костуми кои иако елегантни, некако не им стојат елегантно. Се разбира, не кај сите и не кај секој. Ние сме навикнати да ги гледаме „уфирцани“ па кога ќе се облечат во спортска варијанта некако дури и ни се смешни. Имаат потполно право да се облекуваат така, но само во приватност, на некој спортски настан или кога се на терен кој бара наместо чевли да се носат патики. Токму Балканските лидери знаат да изненадат со патики и спортска облека, но колку таа чини? Или воопшто, колки чинат одделни парчиња кои ги носат на себе?

Премиерот Зоран Заев

Неодамна го видовме во фармерки и патики, возејќи се на мотоцикл. Не е прв пат да биде облечен во спортска облека, иако мора да се признае дека добро му стои. За кошулата веќе први напишавме дека е на брендот „Астон Мартин“ и дека чини 182 евра.

Сите детали читајте ги на Машки магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Запросување на дното на Охридското езеро

(ВИДЕО) Запросување на дното на Охридското езеро

Сиромашниот Роналдо ме молеше за храна, син ми не ми верува: Се јави најбараната готвачка на светот

Сиромашниот Роналдо ме молеше за храна, син ми не ми верува: Се јави најбараната готвачка на светот

Мразам шопинг, фановите ми купуваат облека: Интервју со Дејвид Гарет

Мразам шопинг, фановите ми купуваат облека: Интервју со Дејвид Гарет

Да се здружиме и да и помогнеме: Јана со години се бори со редок вид на канцер

Да се здружиме и да и помогнеме: Јана со години се бори со редок вид на канцер

Око за око, лајк за лајк

Око за око, лајк за лајк

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?