09 Декември, 2023
0.0243

СН Осигурителен Брокер донираше во три училишта и една градинка во рамките на програмата за општествена одговорност

Објавено во: Економија 16 Февруари, 2022

Добивај вести на Viber

Како дел од стратегијата за општествена одговорност во рамките на програмата за поддршка на училиштата и градинките и оваа учебна година СН Осигурителен Брокер АД Битола реализираше неколку донации.

Школски мебел, односно нови маси и столови се донирани во основното училиште „Даме Груев“ во Битола. Со оваа донација е опремен кабинетот по физика.

„Општествената одговорност претставува важен дел од корпоративната стратегија на СН Осигурителен Брокер АД Битола. Во рамките на програмата за поддршка на училиштата и градинките нашата цел е да придонесеме за подобрување на квалитетот на образованието и воопшто унапредување на условите во воспитно образовниот процес. На тој начин го поддржуваме развојот на вештините и знаењата кај младите овозможувајќи им фер шанса за едукација и стекнување практични вештини.“- велат од СН Осигурителен Брокер АД Битола.


Со донација од СН Осигурителен брокер е опремена и една училница во прво одделение во основното училиште “Свети Климент Охридски“ во Битола. Во основното училиште “Елпида Караманди“ во Битола е донирана интерактивна табла која овозможува современи услови за изведување и следење на наставата.

Воедно, нов школски мебел, односно маси и столчиња се обезбедени и за децата од градинката „Коца Василева“ во Битола.

Основа на нашата стратегија за општествена одговорност е поддршката на заедница преку соработка и креирање на долгорочни партнерства со локалните институции, велат од компанијата. 

Покрај поддршката на воспитно образовните институции СН Осигурителен брокер во повеќе наврати донира и во медицинските установи, вклучувајќи ја и поддршката на вакциналните пунктови, како и во областа на културата и спортот. 

ПР Објава

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

ГОЛЕМ ТРГОВСКИ ЛАНЕЦ ИСПЛАТИ 300 ЕВРА БОЖИЌНИЦА - најавуваат и значително зголемување на платите во идната година

ГОЛЕМ ТРГОВСКИ ЛАНЕЦ ИСПЛАТИ 300 ЕВРА БОЖИЌНИЦА - најавуваат и значително зголемување на платите во идната година

Chinadaily: Експертите велат дека податоците од услугите го потврдуваат закрепнувањето

Chinadaily: Експертите велат дека податоците од услугите го потврдуваат закрепнувањето

СРПСКА КОМПАНИЈА ОБЈАВИ ДЕКА МОРА ДА ОТПУШТИ ДОСТА РАБОТНИЦИ - прв пат поминуваме низ нешто вакво, тешко е да се отпуштат добри луѓе

СРПСКА КОМПАНИЈА ОБЈАВИ ДЕКА МОРА ДА ОТПУШТИ ДОСТА РАБОТНИЦИ - прв пат поминуваме низ нешто вакво, тешко е да се отпуштат добри луѓе

МЕТА И IBM ЛАНСИРАА АЛИЈАНСА - таа ќе ја промени вештачката интелигенција

МЕТА И IBM ЛАНСИРАА АЛИЈАНСА - таа ќе ја промени вештачката интелигенција

ЗА САМО ТРИ ГОДИНИ КИНА СО ОГРОМЕН НАПРЕДОК: Фокус на зелениот развој и климатските активности

ЗА САМО ТРИ ГОДИНИ КИНА СО ОГРОМЕН НАПРЕДОК: Фокус на зелениот развој и климатските активности

ПАРАДОКС НА БАЛКАНОТ - еве каде еден килограм џимиринки чини колку три килограми месо

ПАРАДОКС НА БАЛКАНОТ - еве каде еден килограм џимиринки чини колку три килограми месо

Реновираната бензинска станица на „Макпетрол“ во Тетово е пуштена во употреба

Реновираната бензинска станица на „Макпетрол“ во Тетово е пуштена во употреба

ФИНАНСИСКИ ДИРЕКТОР ПРОДАДЕ АКЦИИ ЕДЕН ДЕН ОТКАКО ОБЈАВИ ОТПУШТАЊА - еве како менаџер од Спотифај заработи над 9 милиони долари

ФИНАНСИСКИ ДИРЕКТОР ПРОДАДЕ АКЦИИ ЕДЕН ДЕН ОТКАКО ОБЈАВИ ОТПУШТАЊА - еве како менаџер од Спотифај заработи над 9 милиони долари

ТИЕ СЕ НОВАТА СРПСКА ДЕЛОВНА ЕЛИТА - имаат најмалку 140 фирми и вртат милијарди

ТИЕ СЕ НОВАТА СРПСКА ДЕЛОВНА ЕЛИТА - имаат најмалку 140 фирми и вртат милијарди