26 Октомври, 2021
0.0191

Снежана Георгиевска: Сѐ уште никој не ја надмина со стилот

Објавено во: Стил 11 Јули, 2021

По само неколку денови откако политичарот Љубчо Георгиевски на времето стана Премиер на Македнија, неговата сопруга Снежана веднаш беше забележана со уникатниот стил на облекување.

Авангарден, екстравагантен, автентичен, нешто слично што сега го прави Првата дама на Америка, Меланија Трамп. 

Во тоа време, таа беше пред времето. Со раскошни тоалети, костими, блејзери, елегантни шапки... Врвната естетика што ја демонстрираше и денес не е надмината од нашите политичарки и Први дами. За неа може да се каже се‘, ама дека нема стил- тоа е бесмислено. Ја облекуваа наши дизајнери, се грижеа за неа стилисти...

Снежана имаше осет за мода, за стил, за однесување. Како да беше создадена да биде во центарот на модното внимание. 

Не сме имале таква личност од тој свет.

Сега е целосно повлечена од јавноста, но тоа не значи дека не го задржала фантастичниот стил на облекување и фризурата.

Да, научила како да создаде приказна од себе што ќе трае, без разлика на времето


Можеби ќе ве интересира

На заедничката вечера на Путин и Меркел се служеа моите специјалитети: Шеф Филип Митевски, живее и работи во Германија, во синџирот хотели „Мартим“

На заедничката вечера на Путин и Меркел се служеа моите специјалитети: Шеф Филип Митевски, живее и работи во Германија, во синџирот хотели „Мартим“

За син ми немам помош од никого од првиот ден, ни физичка ни финансиска: Искрено со Миа Костова

За син ми немам помош од никого од првиот ден, ни физичка ни финансиска: Искрено со Миа Костова

Заева, Мицкоска и Ѓоргиевска на ниво: За изборите во топ форма и со стил

Заева, Мицкоска и Ѓоргиевска на ниво: За изборите во топ форма и со стил