24 Јули, 2019
0.0196

Со Андрија пак верувам дека постои некој за секого: Јана Стојановска планира свадба во Белград

Објавено во: Стил 25 Април, 2019

Со голема радост и посветеност, актерката Јана Стојановска и нејзиниот свршеник, кошаркарот Андрија Бојиќ кој игра за МЗТ, ја планираат свадбата, која ја закажаа за во јуни во еден белградски хотел. По една година откако се запознала со Бојиќ, Јана вели дека не е нервозна пред големиот настан туку сосема растеретена, и во исчекување нејзината сестра, актерката Ана Стојановска да ѝ ја организира моминската вечер. За Женски магазин, Јана ја раскажа љубовната приказна со кошаркарот и сподели детали за свадбениот ден. 

„Со Андрија лично се запознавме на 13 април минатата година. Беше петок, источен петок Балаклија. Претходно си имавме разменето по некој збор на Инстаграм, тој тогаш играше во Полска. Слушал македонска музика, евергрини, и изборот на јутјуб го донел до мојата песна „Празни зборови” што ја пеевме во дует со Влатко Илиевски. Така решил да ми пише, тоа беше некаде декември. Потоа неверојатно, сосема случајно добил „прекоманда“ во МЗТ Скопје во април минатата година. Ми пиша дека е во Скопје и дојде на претстава. И толку беше. Судбинска приказна“ раскажува Јана. Таа вели дека не може на кусо да раскаже што сѐ ѝ се допаѓа кај Андрија. 

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

Живеј пред да умреш

Живеј пред да умреш

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот