19 Јуни, 2019
0.0185

Со апмутирани раце и нозе професионално шминка и е шампион во трамболина: Приказната на 15-годишната Изабел

Објавено во: Стил 10 Октомври, 2018

Изабел Вел е необична и позитивна 15-годишна девојка. На 15-ти септември 2010-та година, кога имала само 7 години, таа е заразила со менингитис, што довело до тоа да се ампутираат нејзините раце и нозе. По тешката борба и шансите за спас на нејзиниот живот кои биле само 1 %, Изабел и нејзините лекари дале сѐ од себе за да се спаси.

Денес таа е национален шампион во трамболина, има свој сопствен канал на YouTube со туторијали на шминка, стана професионален рели возач и ги импресионира сите што ги среќава со нејзиниот позитивен став.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

По 53 дена во болница, насмевка кај родителите на Искра

По 53 дена во болница, насмевка кај родителите на Искра