25 Септември, 2022
0.0268

Со концертот на стадионот „Станица Карпош“ Бени Шаќири, Весна Бејби и Игор Џамбазов им ги затворија устите на неверниците

Објавено во: Стил 18 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Игор Џамбазов преку социјалните мрежи ги искритикува организаторите на концерти во Македонија, поради нивната постојана желба да трошат огромни пари на носење на естрадни ѕвезди од странство, на сметка на нашите изведувачи, кои работат буквално за семки. Веднаш после тоа, неколку ентузијасти го повикаа да одржи концерт со Бени Шаќири и Весна Бејби, на стадионот „Станица Карпош“. 

Пред Ковид кризата, секој што снимил по некоја песна, а живее и работи северно од Македонија, гостуваше тука, ни продаваше евтини излижани финти дека ние сме најдобрата публика, си ги собираше парите во џеб и ни се смееше веќе на првата патарина. И така, со години се одлеваа големи пари од Македонија за хонорарите на поп и фолк ѕвездите од Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и поретко Црна Гора.

Целиот текст на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно

Одмор со поглед кон океанот на 18 кат: Татјана и Новица со синовите уживаат во најпознатото туристичко место во Австралија

Одмор со поглед кон океанот на 18 кат: Татјана и Новица со синовите уживаат во најпознатото туристичко место во Австралија