22 Јули, 2019
0.0352

Совршени места за егзотичен и мрзелив летен одмор!

Објавено во: Стил 09 Јули, 2019

После сите обврски во текот на годината, сега е вистинското време за бегство од реалноста и тоа на места кои ќе ви овозможат потполно поинаков одмор. Издвојуваме неколку дестинации кои се идеални за егзотичен, мрзелив, летен одмор за паметење.

# St. Lucia

Отмените одморалишта, единствената култура и природните атракции, го издвојуваат St. Lucia од било кое друго место на светот.

Бујната џунгла покриена со планини кои го заобиколуваат островот, се предизвик за активните патници, но нуди и воодушевувачки поглед додека мрзеливо ги поминувате деновите на плажа. 

За време на викендите автентичната култура на жителите и карипската кујна особено се истакнуваат на еден од двата улични фестивали кои се одржуваат секој петок во ноќните часови.

Целиот текст прочитајте го на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?