14 Август, 2020
0.0211

Средношколката Бисера им држи лекција: Почитувани министри, почитуван премиере, зошто постои образованието?

Објавено во: Стил 21 Ноември, 2019

По повод Светскиот ден на детето, Владата организираше средба под мотото „За децата, од децата“. На истата присуствуваа премиерот Зоран Заев, министрите, членови од Владата и децата и младите. 

На оваа средба својот говор го кажа и Бисера Шегмановиќ, ученичка од СЕПУГС „Васил Антевски - Дрен“, која им ја посочи моменталната состојба во образованието на сите присутни.

Во продолжение на ХАШТАГ.МК прочитајте го целиот говор на младата и успешна Бисера ОВДЕ.

Можеби ќе ве интересира

Вилма Трајковска- поранешната Прва дама на Македонија и денес стилски изгледа одлично

Вилма Трајковска- поранешната Прва дама на Македонија и денес стилски изгледа одлично

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК