23 Февруари, 2024
0.0439

СРЕЌНОТО ТРКАЛО ГИ ДОНЕСЕ ДОБИТНИЦИТЕ НА ГЛАВНИТЕ НАГРАДИ ВО ТРЕТОТО КОЛО ОД „ЗАВРТИ И ПОБЕДИ“

Објавено во: Мои пари 30 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Со дополнителната игра „СРЕЌНО ТРКАЛО“, комплетиран е списокот со добитниците на главните награди во третото коло од наградната игра „ЗАВРТИ И ПОБЕДИ“ на играчката платформа 2win.mk на Видеолотарија Касинос Австрија.

Со дополнителната игра „СРЕЌНО ТРКАЛО“, Видеолотарија Касинос Австрија го комплетираше третото коло од наградната игра „ЗАВРТИ И ПОБЕДИ“. Дополнителната игра се реализираше согласно правилата, во просториите на Видеолотарија на 28.01.2023.

Добитниците на главните награди во ова коло се:

Видеолотариски игри и електронски игри

-  Сашко Трајчески – таблет

-  Никола Марковски – Лаптоп

-  Никола Ѓаковски – часовник

-  Жарко Ордевски – 5100 денари

Спортско обложување

-  Илија Ѓоргиев – 5100 денари

-  Дејан Трајкоски – лаптоп

-  Валентин Митанов – Мобилен телефон

-  Александар Мирчески – таблет

-  Александар Зисов - часовник

Во тек е турнирската фаза од четвртото коло. Наградната игра има фантастичен фонд на награди од 13 милиони денари, со 300 награди од кои 34 се стокови награди, а 266 се парични награди. Најголемо внимание предизвикуваат двата автомобила Мерцедес GLB, кои ќе бидат освоени по еден во категоријата видеолотарија и електронски игри, и еден во категоријата спортско обложување, а се главни надгради во финалното коло. Правилата за наградната игра се достапни на  платформата 2win.mk.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно#ИграјСоНајдобрите #ЗавртиИпобеди

Можеби ќе ве интересира

Samsung ја најавува новата и подобрена фитнес нараквица Samsung Galaxy Fit3

Samsung ја најавува новата и подобрена фитнес нараквица Samsung Galaxy Fit3

Каратистите на „Макпетрол“ ќе се натпреваруваат на Балканското првенство во Подгорица

Каратистите на „Макпетрол“ ќе се натпреваруваат на Балканското првенство во Подгорица

Кожувчанка договори соработка со Кошаркарската Федерација на Северна Македонија

Кожувчанка договори соработка со Кошаркарската Федерација на Северна Македонија

Како да внесете протеини во текот на брзиот и зафатен ден

Како да внесете протеини во текот на брзиот и зафатен ден

Нови 20 стипендии од Групацијата Лимак за иницијативата Global Engineer Girls

Нови 20 стипендии од Групацијата Лимак за иницијативата Global Engineer Girls

Клиника Жан Митрев организира работилница за борба против срцево-садови заболувања

Клиника Жан Митрев организира работилница за борба против срцево-садови заболувања

„Макпетрол“ ќе овозможи работилници против врсничко насилство и во Општина Виница

„Макпетрол“ ќе овозможи работилници против врсничко насилство и во Општина Виница

МТЕЛ Ви претставува едно поинакво музичко доживување: Mузичката дива Јасмин Леви за прв пат во Скопје

МТЕЛ Ви претставува едно поинакво музичко доживување: Mузичката дива Јасмин Леви за прв пат во Скопје

Скала и Пиксел го објавија отворањето на новата академија за дигитален маркетинг

Скала и Пиксел го објавија отворањето на новата академија за дигитален маркетинг