25 Јуни, 2024
0.0235

СТАНА КРАЛ НА НЕДВИЖНОСТИТЕ - познат српски трубач гради 17 луксузни вили на Златибор, еве кога ќе бидат вселиви

Објавено во: Економија 26 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Најпопуларниот трубач Дејан Петровиќ, кој своевремено постигна голем успех на српската музичка сцена, за Курир.рс проговори за новиот бизнис во Златибор. За време на пандемијата размислувал што може да направи, кога еден пријател му предложил идеја да изгради населба на Златибор.

- За време на короната, заедно со сопругата, покрај оваа работа што ја работам, размислував и за започнување бизнис. Се разбира, оваа работа е секогаш мој приоритет и сакам да ја работам оваа работа. Подоцна таму се појави мојот долгогодишен пријател, кој изрази желба заедно да влеземе во тој бизнис. Градиме 17 луксузни куќи, вили, од кои две ги чуваме за себе. Мојот пријател ќе добие една куќа за себе, а јас и мојата сопруга ќе имаме друга куќа - изјави Дејан.

- Во иднина планираме да се преселиме и да живееме на Златибор. Сакам пензионерските денови да ги поминам на Златибор - додава Петровиќ, а потоа објасни до каде се работите.

- Ја покриваме петтата куќа, се оди според планот. Задоволен сум од напредокот на работите. Кога ќе заврши сето ова, не планирам да се впуштам во градежни работи, туку ќе живеам од оваа моја работа, како што работев досега - рече Дејан, кој на крајот откри дека според планот, вилите би бил вселиви во пролетта 2025 година.

Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

Што доби „Силекс“ за да се откаже од експлоатација на злато во Македонија?

Што доби „Силекс“ за да се откаже од експлоатација на злато во Македонија?

ЕВЕ КОЛКУ СЕ ДЕБЕЛИ ЕВРОПСКИТЕ ПАРИЧНИЦИ: Која е нивната лична потрошувачка по лице, а колкав е нивниот БДП?

ЕВЕ КОЛКУ СЕ ДЕБЕЛИ ЕВРОПСКИТЕ ПАРИЧНИЦИ: Која е нивната лична потрошувачка по лице, а колкав е нивниот БДП?

СЕ ГРАДИ ЖЕЛЕЗНИЧКИ И ПАТЕН „ЅВЕР“ ВО ЕВРОПА: Од Данска до Германија за 7 минути низ подводен тунел

СЕ ГРАДИ ЖЕЛЕЗНИЧКИ И ПАТЕН „ЅВЕР“ ВО ЕВРОПА: Од Данска до Германија за 7 минути низ подводен тунел

ЗА ВУЛИН БРИКС Е НАДЕЖТА: Можно ли е Србија да се приклучи?

ЗА ВУЛИН БРИКС Е НАДЕЖТА: Можно ли е Србија да се приклучи?

ЗА ЕКСПЕРТИТЕ ОВА Е ЧЕКОР НАЗАД: Грците ќе работат по 6 дена во неделата

ЗА ЕКСПЕРТИТЕ ОВА Е ЧЕКОР НАЗАД: Грците ќе работат по 6 дена во неделата

ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЕНЗИИТЕ Е И ДЕФИНИТИВНО: Мицкоски најави, ќе се работи на ново законско решение за линеарно зголемување на пензиите

ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЕНЗИИТЕ Е И ДЕФИНИТИВНО: Мицкоски најави, ќе се работи на ново законско решение за линеарно зголемување на пензиите

НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ПУСТОШ: Уништено целото земјоделско производство во Сиричино

НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ПУСТОШ: Уништено целото земјоделско производство во Сиричино

УШТЕ ЕДНО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА: Еве колку ќе плаќаат сега возачите за бензин и дизел

УШТЕ ЕДНО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА: Еве колку ќе плаќаат сега возачите за бензин и дизел

Ветерниот парк на „Алказар Капитал“ е првата инвестиција што ќе ја објави Мицкоски

Ветерниот парк на „Алказар Капитал“ е првата инвестиција што ќе ја објави Мицкоски