30 Јуни, 2022
0.0243

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски

Објавено во: Стил 20 Мај, 2022

Добивај вести на Viber

Познатиот бизнисмен и сопственик на „ФОН Универзитет“, Сефер Цаноски на Фејсбук сподели радосната вест со своите пријатели и роднини. Цаноски стана татко по петти пат - неговата преубава сопруга, Сезен му роди девојче.

Гордиот татко го откри и името на девојчето, таа ќе се вика Адила Дефне Цаноска.

-Добредојде Адила Дефне Цаноска.

Да бидеш здрава, жива и бериќетна со најубав к’смет на цел свет - напиша Сефер заедно со фотка од болницата.


Од бракот со Сезен, Цановски е горд татко на три деца, а од неговиот претходен брак со Лејла, ќерката на Велија Рамковски, Сефер има две деца.


Повеќе детали на Женски магазин

Можеби ќе ве интересира

Што е подобро за разладување кога се јаки горештини - клима уред или вентилатор? - Експертите имаат интересен одговор

Што е подобро за разладување кога се јаки горештини - клима уред или вентилатор? - Експертите имаат интересен одговор