31 Мај, 2020
0.0204

СТАТИСТИКА ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Колку оздравени, активни, починати има во земјава?

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 21 Мај, 2020

Во Македонија досега се евидентирани 1.898 заболени од коронавирусот. 

При тоа, 1.378 се излечени, а активните случаи се 409. 

Досега починаа 11 луѓе од Ковид - 19. 

Овие податоци се објавени на koronavirus,gov.mk. 

Во Македонија има нови 40 позитивни на коронавирусот. 

Пет пациенти од коронавирус се излекувани со крвна плазма, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче. 
Тој апелираше излекуваните пациенти да донираат крвна плазма. 

Можеби ќе ве интересира

Астеруд: Не Радмила, во голема грешка си и треба да се извиниш

Астеруд: Не Радмила, во голема грешка си и треба да се извиниш

Филипче посакува да се огледаме на Дебар

Филипче посакува да се огледаме на Дебар

200 луѓе му беа на погребот, сега ќе се прават анкети со семејството

200 луѓе му беа на погребот, сега ќе се прават анкети со семејството

ФОТО: Полицајци се справија со банда ограбувачи во центарот на Скопје

ФОТО: Полицајци се справија со банда ограбувачи во центарот на Скопје

Се шири вирусот во Шуто Оризари, најмногу новозаболени сепак во Чаир, Бутел, Сарај

Се шири вирусот во Шуто Оризари, најмногу новозаболени сепак во Чаир, Бутел, Сарај

Спасовски: Избори затоа што вирусот ќе добива на интензитет наесен

Спасовски: Избори затоа што вирусот ќе добива на интензитет наесен

Мицкоски: Не зборувам за избори кога броиме мртви

Мицкоски: Не зборувам за избори кога броиме мртви

Џафери: Да се договорат за избори во следните две недели

Џафери: Да се договорат за избори во следните две недели

По најмногу 15 деца во група и ќе седат на два метри оддалеченост: Како ќе работат градинките?

По најмногу 15 деца во група и ќе седат на два метри оддалеченост: Како ќе работат градинките?