21 Октомври, 2019
0.2603

СТРАОТЕН СУДИР КАЈ ОХРИД: Почина еден од возачите

Објавено во: Македонија 12 Јули, 2019

На магистралниот пат Охрид – Кичево вчера попладне околу 15:00 часот се случила кобна сообраќајна незгода во која животот го загубил еден од учесниците во несреќата.

Помеѓу селата Ботун и Климештани се случила тешката сообраќајка  помеѓу возило со скопски регистарски таблици управувано од педесет и петгодишниот П.С од Скопје и патничко возило со скопски таблици управувано од дваесет и седум годишниот Д.П од Охрид.

Од повредите со кои се здобил во нереќата починал возачот П.С.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата, а телото на починатиот педесет и пет годишен маж е дадено на обдукција по налог на Јавен обвинител.

Можеби ќе ве интересира

МИЦКОСКИ ПОТВРДИ: Техничкиот премиер ќе ја презеде Владата на 3 јануари

МИЦКОСКИ ПОТВРДИ: Техничкиот премиер ќе ја презеде Владата на 3 јануари

ФОКУС НА ДЕНОТ: Лидерите согласни дека Македонија нема алтернатива освен ЕУ, избори на 12 април

ФОКУС НА ДЕНОТ: Лидерите согласни дека Македонија нема алтернатива освен ЕУ, избори на 12 април

За Мицкоски арамилукот заврши, за Села 12 април е датум за промени

За Мицкоски арамилукот заврши, за Села 12 април е датум за промени

Дали Оливер Спасовски ќе биде техничкиот премиер?

Дали Оливер Спасовски ќе биде техничкиот премиер?

Договорен е датумот за избори

Договорен е датумот за избори

Пендаровски даде објаснување зошто е таков форматот на лидерската

Пендаровски даде објаснување зошто е таков форматот на лидерската

АНКЕТА: Скоро 40 проценти од граѓаните го поддржуваат Договорот со Бугарија

АНКЕТА: Скоро 40 проценти од граѓаните го поддржуваат Договорот со Бугарија

Потребни ли се избори пред влезот во НАТО?

Потребни ли се избори пред влезот во НАТО?

ПЕНДАРОВСКИ ЗА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ: Не размислуваме за некоја друга алтернатива

ПЕНДАРОВСКИ ЗА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ: Не размислуваме за некоја друга алтернатива