22 Септември, 2020
0.0393

СТРАВИЧНА СЦЕНА НА ТРЕНИНГ - Прва информација од што починал младиот кошаркар Оџо

Објавено во: Балкан 07 Август, 2020

На 27 години денеска на тренинг почина Мајкл Оџо, поранешен кошаркар на Звезда, кој бил донесен во Ургентниот центар без никакви знаци на живот, јавува Блиц.рс. 

Брзата помош се обидела да го реанимира нигерискиот кошаркар на лице место, а потоа го однеле во Ургентниот центар, со цел таму да се обидат повторно, но немало спас за несреќниот човек. 

Оџо имал за денеска закажано тренинг за кошарка и за физичка подготвеност, а кобната состојба се случила на првиот тренинг. 

Првата причина што се наведува во претпоставките е дека срцевиот удар бил предизвикан од големиот напор за време на тренингот, што срцето на кошаркарот не можело да го издржи.

Овој кошаркар е во Србија од 2017 година, кога пристигна во ФМП, а една година подоцна се пресели во Црвена Звезда.

Нигериецот беше фаворит на навивачите на Звезда, а со црвено-белите ги освои АБА Супер купот, трофејот АБА лига и Суперлигата на КЛС.

Можеби ќе ве интересира

ВО ЗЕМЈА ОД РЕГИОНОТ: Tретина од тестираните се позитивни на коронавирусот

ВО ЗЕМЈА ОД РЕГИОНОТ: Tретина од тестираните се позитивни на коронавирусот

(ФОТО+ВИДЕО) КЕФАЛОНИЈА Е НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Jaнос поплави стотици домови и однесе жртви

(ФОТО+ВИДЕО) КЕФАЛОНИЈА Е НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Jaнос поплави стотици домови и однесе жртви

Во грчкиот парламент влегоа предлог-законите за помош и соработка со нашата земја

Во грчкиот парламент влегоа предлог-законите за помош и соработка со нашата земја

ОД ШТО ПОЧИНА БЕБЕТО ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СЕЛО КАЈ ВРШАЦ - еве што покажа обдукцијата

ОД ШТО ПОЧИНА БЕБЕТО ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СЕЛО КАЈ ВРШАЦ - еве што покажа обдукцијата

Топчанел: Со Бујар Османи и Дритан Абазовиќ - дури четворица Албанци министри за надворешни работи на Балканот

Топчанел: Со Бујар Османи и Дритан Абазовиќ - дури четворица Албанци министри за надворешни работи на Балканот

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

Силен земјотрес ја стресе Грција

Силен земјотрес ја стресе Грција

При налетот на ураганот, град во Грција урна рекорд

При налетот на ураганот, град во Грција урна рекорд

(ФОТО+ВИДЕО) УРАГАН ВО ГРЦИЈА: Грците се засолнуваат, ќе дуваат ветрови со брзина над 200 км на час

(ФОТО+ВИДЕО) УРАГАН ВО ГРЦИЈА: Грците се засолнуваат, ќе дуваат ветрови со брзина над 200 км на час