16 Јули, 2019
0.0212

Стравична сообраќајка го потресе Скопје по полноќ-неофицијално има жртви

Објавено во: Македонија 15 Мај, 2019

Сообраќајна несреќа со жртви се случила по полноќ во Скопје, јавија дел од медиумите.

Неофицијално,  несреќата се случила  во скопско Драчево, при што загинале три лица.

Се пишува и дека несреќата се случила кога се судриле автомобил и камион за собирање смет. Тројца загинале на самото место, а двајца се повредени. Сообраќајот е во прекин. Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Официјални информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Можеби ќе ве интересира

Боки 13 во Шутка: Одреден му е притвор

Боки 13 во Шутка: Одреден му е притвор

Одземен е телефонот на Катица Јанева

Одземен е телефонот на Катица Јанева

(ВИДЕО) Полицијата влезе и во 1 ТВ

(ВИДЕО) Полицијата влезе и во 1 ТВ

Претрес во домот на Јанева?

Претрес во домот на Јанева?

Што содржи новата „бомба“ која ја објави Ел Чека?

Што содржи новата „бомба“ која ја објави Ел Чека?

Се врши претрес во домот на Јовановски

Се врши претрес во домот на Јовановски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Уапсен Боки 13, Јанева си даде оставка

ФОКУС НА ДЕНОТ: Уапсен Боки 13, Јанева си даде оставка

Богоевски: Одговорност за сите, вклучувајќи ги и оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба!

Богоевски: Одговорност за сите, вклучувајќи ги и оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба!

Се стресе мало гратче на Истокот

Се стресе мало гратче на Истокот