24 Јуни, 2018
0.5028
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Свет

ЕК ќе ги “чешла“ фудбалските гиганти

ЕК ќе ги “чешла“ фудбалските гиганти

04 Април, 2013

Британски синдикални унии повикуваат на штрајк

Британски синдикални унии повикуваат на штрајк

04 Април, 2013

Саксо банка: Банкарските кризи се шират низ цела Европа

Саксо банка: Банкарските кризи се шират низ цела Европа

04 Април, 2013

Андора- нова мета на рускиот капитал

Андора- нова мета на рускиот капитал

04 Април, 2013

Шведска- земја со најмал број сиромашни и највисока плата

Шведска- земја со најмал број сиромашни и највисока плата

04 Април, 2013

Британската „Барклис“ укинува над 200 работни места

Британската „Барклис“ укинува над 200 работни места

04 Април, 2013

„Фејсбук“ со заработка од една милијарда долари

„Фејсбук“ со заработка од една милијарда долари

04 Април, 2013

Штрајкуваат кипарските банкари

Штрајкуваат кипарските банкари

04 Април, 2013

Барозо: Да се забрза создавањето на европска банкарска унија

Барозо: Да се забрза создавањето на европска банкарска унија

03 Април, 2013

Гори највисоката зграда во Чеченија

Гори највисоката зграда во Чеченија

03 Април, 2013

За турските власти, кризата во Кипар е „добра можност“

За турските власти, кризата во Кипар е „добра можност“

03 Април, 2013

Се намалува инфлацијата во еврозоната

Се намалува инфлацијата во еврозоната

03 Април, 2013

Рекордна продажба на автомобили во САД

Рекордна продажба на автомобили во САД

03 Април, 2013

Кипријану: Не е исклучена можноста Кипар да ја напушти еврозоната

Кипријану: Не е исклучена можноста Кипар да ја напушти еврозоната

03 Април, 2013

Колку злато има светот?

Колку злато има светот?

03 Април, 2013

Кипар ќе добие една милијарда евра од ММФ

Кипар ќе добие една милијарда евра од ММФ

03 Април, 2013

Светот се гуши во долгови

Светот се гуши во долгови

03 Април, 2013

Велика Британија со седум социјални класи на луѓе

Велика Британија со седум социјални класи на луѓе

03 Април, 2013