27 Мај, 2022
0.0206

Тамара Чуприна: Поради фудбалските обврски на Дарко жртвуваме многу, но важно е што ние тројца сме секогаш и секаде заедно

Објавено во: Стил 09 Мај, 2022

Долги години беа во врска, лани ја крунисаа љубовта со брак, а денес се среќни родители на малиот Ведран.

Тамара Чуприна е понежната половина на македонскиот репрезентативец Дарко Велковски . Во денешното интервју таа ни открива дел од нивниот живот, како е да се биде сопруга на фудбалер, ни ја раскажа нивната љубовна приказна како го негуваат бракот, но и како новата животна улога ја променила и влијаела на неа.

Целиот текст на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Соња ве води во Дубаи: Едно ноќевање во единствениот хотел со 7 звезди во светот чини и по 24.000 долари

Соња ве води во Дубаи: Едно ноќевање во единствениот хотел со 7 звезди во светот чини и по 24.000 долари

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски