28 Мај, 2020
0.0502

Тамара Тодевска: Сите имаме иста цел, заеднички да го победиме коронавирусот

Објавено во: Стил 30 Март, 2020

Овие денови, денови на искушенија и страв, на исчекување, на конечен крај на пандемијата од чумата, секој е изолиран дома и секој се надева на добри вести. Нашата поп дива Тамара Тодевска со семејството е во Гевгелија и ужива во секој миг помнат со своите најмили.Се обидува да не се фокусира толку на негативните работи, туку на она што е навистина важно - семејството.

- Најлесно е да се паничи во моментов, но каде ќе не‘ однесе тоа? Дали ќе промени нешто? НЕ! Во моментов најважно е да покажеме грижа за сите околу нас, а тоа можеме да го направиме само седејќи дома и почитувајќи ги препораките. Убедена сум дека ова ќе помине и дека сите ќе излеземе посилни од ова- вели Тамара за Женски Магазин


Можеби ќе ве интересира

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие