16 Октомври, 2018
0.2410

Телевизите започнаа да се нудат за ТВ-дуелот на Заев и Мицкоски

Објавено во: Македонија 16 Мај, 2018

Откако Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, го повика Зоран Заев на дуел, а премиерот ја прифати поканата, стигна и првата понуда од медиумите.

Канал 5 упати јавна покана до Заев и Мицкоски преку емисијата „Само Вистина“ со предлог дебатата да трае два часа за теми од внатрешната, надворешната и социјалната политика, а секој од лидерите да има право на три свои лични прашања.

Последен пат дуел помеѓу лидери од опозицијата и власта имаше во 1998 кога се памети легендарниот ТВ-дуел помеѓу Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски.

Можеби ќе ве интересира

Не возиме велосипеди, но ќе возиме ли електрични тротинети?

Не возиме велосипеди, но ќе возиме ли електрични тротинети?

Дурловски, Дамовски, Јовановски бараат амнестија, ама таа да се вика „правда“

Дурловски, Дамовски, Јовановски бараат амнестија, ама таа да се вика „правда“

Утре ќе се крои судбината на уставните измени

Утре ќе се крои судбината на уставните измени

Трпеноски за Фактор: Има опции за амнестија, ама по процедура, не со политичка одлука

Трпеноски за Фактор: Има опции за амнестија, ама по процедура, не со политичка одлука

Груевски: Ќе дојде крај на луѓето кои сега прават политички прогон

Груевски: Ќе дојде крај на луѓето кои сега прават политички прогон

Илија Димовски: Не ви е сеедно што ќе се смени името

Илија Димовски: Не ви е сеедно што ќе се смени името

Дурловски се огласи по изјавата на Заев да си простат за 27 април

Дурловски се огласи по изјавата на Заев да си простат за 27 април

Адеми: Грците не се во право, но правилата се тие

Адеми: Грците не се во право, но правилата се тие

Медиумите пишуваат дека денес е Денот Д за Македонија?

Медиумите пишуваат дека денес е Денот Д за Македонија?