15 Август, 2020
0.0347

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

Објавено во: Стил 08 Декември, 2019

Кога мислите дека некој има неколку милиони на нивната банкарска сметка, тогаш веројатно ви се чини дека животот на таа личност личи на животот на најбогатата личност во светот, со неограничени можности.

Но, има некои работи што дури и милионерите не можат да си ги дозволат. „Бизнис Инсајдер“ објави список со пет работи што се далеку од дофат и на милионерите, односно можат да ги имаат само богатите мултимилионери а сите детали читајте ги на Машки магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Вилма Трајковска- поранешната Прва дама на Македонија и денес стилски изгледа одлично

Вилма Трајковска- поранешната Прва дама на Македонија и денес стилски изгледа одлично

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК