12 Декември, 2019
0.0229

ТРАЈЧЕ ВОИНОВ: Или си роден на бина, или во публика

Објавено во: Стил 18 Јули, 2019

Кога ќе го видите, едноставно потсетува на највпечатливите италијански актери кои освојувале со својот шарм и изглед. Стилот му е вистинско уживање за очи.

Неговата појава ја карактеризираат како многу моќна. Неговото лице наликува на лицата од актерите во златното доба на Холивуд.

Трајче Воинов е урбано момче, паметен, разумен, непоколеблив кога е во прашање убавото облекување. Неколку пати се појавил во улога на манекен, а поради неговиот физикус, став и размислувања, многу е популарен на социјалните мрежи. Она што го карактеризира стилски е моќта на комбинирањето. Знае да создаде стилска приказна, да ја носи облеката гордо, да биде посебен, да биде присебен, дури и кога сите погледи се вперени во него. Интересен е како целина, ама целиот негов карактер му се гледа преку облеката. Кога го дефинира стилот општо, вели дека тој претставува карактерно облекување. 


Целиот текст прочитајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

Дрим биг

Дрим биг

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова