13 Јуни, 2024
0.0363

Трансформација што спасува живот – Петровски си го врати животот по третманот во Жан Митрев клиника

Објавено во: Мои пари 27 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Седумдесет годишен пациент од Битола е уште еден пример кој после лекувањето во Жан Митрев клиника, успешно се избори со прекумерната тежина. Петровски по поминати само 3 недели во Жан Митрев клиника веќе може самиот да се движи и да го продолжи животот без ризикод многу други болести предизвикани од дебелината.

Тој беше хоспитализиран во сериозна здравствена состојба со прекумерна тежина и огромни тешкотии во дишењето. Со соодветни третмани,комбиниран медицински пристап и диететски режим, изгуби повеќе од 20 килограми.Се чувствува многу подобро и ја напушти клиниката со ветување дека строго ќе се придржува на дадените препораки.

„Дојдов на лекување во Жан Митрев Клиника затоа што имав големи проблеми, мака со дишењето, ставив многу кила. Дојдов со 147 килограми, а сега, за 3 недели тежината е намалена на 127, а тоа е среќа. Сега дишењето ми е во ред и се чувствувам одлично“, вели Петровски.

Трансформацијата на нашиот 70годишен пациент од Битола кој се избори со оваа болест на денешницата е на линкотhttps://www.youtube.com/watch?v=wQvtOduaukUПогледнете го неговото сведоштво.


ПР Објава

Можеби ќе ве интересира

Првиот Galaxy Watch FE им овозможува пристап до напредно следење на здравјето на уште повеќе корисници

Првиот Galaxy Watch FE им овозможува пристап до напредно следење на здравјето на уште повеќе корисници

НЛБ Банка со промотивна кампања и намалени каматни стапки за станбени кредити

НЛБ Банка со промотивна кампања и намалени каматни стапки за станбени кредити

Сто години Прилепска Пиварница – настан посветен на традицијата и на иднината

Сто години Прилепска Пиварница – настан посветен на традицијата и на иднината

A1 Македонија заедно со деловните корисници во Тетово на тема сајбербезбедност

A1 Македонија заедно со деловните корисници во Тетово на тема сајбербезбедност

Мултимедијално претставување на големата книга на Никола Маџиров – „Шестарот на времето“

Мултимедијално претставување на големата книга на Никола Маџиров – „Шестарот на времето“

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“, МЕДИЦИНСКИ ПАРТНЕР НА ФК "ВАРДАР"

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“, МЕДИЦИНСКИ ПАРТНЕР НА ФК "ВАРДАР"

ДОБРАТА КАМАТА ОД ДАЛЕКУ СЕ ГЛЕДА! Шпаркасе Банка со нова понуда за Депозит Плус

ДОБРАТА КАМАТА ОД ДАЛЕКУ СЕ ГЛЕДА! Шпаркасе Банка со нова понуда за Депозит Плус

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

Како да се отстрани непријатниот мирис на цигарите од домот?

Како да се отстрани непријатниот мирис на цигарите од домот?