26 Октомври, 2021
0.0239

ТРИКИ ЌЕ ТЕ СЛЕДИ СЕКОГАШ ЧЕКОР ДО ТЕБЕ - Костовски горд на внуката, матурантката Неда

Објавено во: Стил 18 Јуни, 2021

Матурантите се гордост за секој родител, но и за бабите и дедовците кои се радуваат на успесите на своите внуци.

Убавата Неда Костовска е гордост за нејзиниот дедо Трифун Костовски, кој и посака само успеси на патот кој го избрала, а тој, како што ветува, секогаш ќе ја следи и ќе и помага.

Радоста од внуката матурантка бизнисменот Трифун Костовски ја сподели и со јавноста преку својот фејсбук профил.

„Честитки за сите матуранти во Република Македонија, со мои најискрени желби за нивно доизградување како луѓе кои треба да бидат иднината на нашата држава.

Учете мили мои деца, наоружајте се со знаење, само така ќе успеете во сопствениот живот и животот на целокупната заедница.

Горд сум на мојата внука Неда чие име го носи по мојата покојна баба.

Ангел мој, ти поскаувам да успееш по патот кој што сама си го избрала, а Трики ќе те следи секогаш чекор до тебе“, напиша бизнисменот Костовски на фејсбук. 

фото: Фејсбук

Можеби ќе ве интересира

На заедничката вечера на Путин и Меркел се служеа моите специјалитети: Шеф Филип Митевски, живее и работи во Германија, во синџирот хотели „Мартим“

На заедничката вечера на Путин и Меркел се служеа моите специјалитети: Шеф Филип Митевски, живее и работи во Германија, во синџирот хотели „Мартим“

За син ми немам помош од никого од првиот ден, ни физичка ни финансиска: Искрено со Миа Костова

За син ми немам помош од никого од првиот ден, ни физичка ни финансиска: Искрено со Миа Костова

Заева, Мицкоска и Ѓоргиевска на ниво: За изборите во топ форма и со стил

Заева, Мицкоска и Ѓоргиевска на ниво: За изборите во топ форма и со стил