21 Октомври, 2019
0.0173

Ту трач ор нат ту трач

Објавено во: Стил 02 Октомври, 2019

Еј ама си ослабелааа…Абе шо си се здебелила шо е работава? Ау не ти личи скроз, одма мора да ослабеш! Дај бе стави некое кило види колку си сува шо ти е, нејќат мажите вакви ко тебе…Поубава ми беше слаба, шо знам, вака некако … Леле колку е здебелена еј, џабе ослабе, значи знаев дека пак ќе стане тенк. Абе на шо личи ваква слаба дај нека и каже некој види ја каква е.. 

Дали сте сериозни бе жени? Дали озбилно после се што ни помина родов од моментот на создавање до ден денешен, нам главна тема на дискусија ни е која колку ослабела, колку се здебелила, (иде тука и пакетот која со кого се е.е нели ама ај денес за килцава малку). Дали покрај секоја можна феминистка, кариеристка, реализирана и едуцирана жена, покрај цел вложен труд на индивидуалки да дадеме на значај на многу поважни работи во животов од вишак или мањак сало, вие и понатаму единствено и само со тоа се бавите. 

Целата колумна на Ивана Кнез читајте ја на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

Наша репортажа: 8 нешта што мора да ги посетите во малото унгарско гратче Тихани на Балатон

Наша репортажа: 8 нешта што мора да ги посетите во малото унгарско гратче Тихани на Балатон

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона