30 Ноември, 2020
0.0387

Вчера и денеска регистрирани три напади на полицајци

Објавено во: Македонија 28 Октомври, 2020

За два дена регистрирани се три напади на полицајци. 

На клучка Матка вчера околу 22 часот, полициски службеници од СВР Скопје го привеле М.М.(48) од с.Семениште, скопско, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале работни задачи. 

Истиот ден во 17.10 часот на подрачје на Аеродром е лишен од слобода Д.К.(39) од Скопје, бидејќи го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеник.

Во 01.45 часот по полноќ на раскрсница на патот од с.Орешани со с.Таор, скопско, полицајци ги привеле С.Д.(25) од с.Таор и С.Г.(22) од с.Орешани, бидејќи физички нападнале полициски службеници кои извршувале работни задачи. 

Се работи на расчистување на случаите. 

Изминативе месеци имаше повеќе вакви инциденти. 

Можеби ќе ве интересира

Али Ахмети стана почесен доктор на Универзитетот во Тетово

Али Ахмети стана почесен доктор на Универзитетот во Тетово

Поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев: Попис во Македонија за да се види колку Бугари има

Поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев: Попис во Македонија за да се види колку Бугари има

Дванаесет лекари и медицински сестри на АРМ од денеска распоредени во тријажниот центар на Интерните клиники

Дванаесет лекари и медицински сестри на АРМ од денеска распоредени во тријажниот центар на Интерните клиники

Викендот пројде, Македонија не се распарчи

Викендот пројде, Македонија не се распарчи

Дачиќ: Заев не е политички незнајко, прашање е колку далеку ќе оди со Бугарија

Дачиќ: Заев не е политички незнајко, прашање е колку далеку ќе оди со Бугарија

СНЕГ И ДОЖД ОВАА НЕДЕЛА: Се очекува доста студено време

СНЕГ И ДОЖД ОВАА НЕДЕЛА: Се очекува доста студено време

ИНТЕРВЈУ СО Д-Р. БУХОВА: Има вработени кои 15 месеци не се појавиле на работа, на секои две недели менуваат дијагнози, ДСЗИ ја утврдува веродостојноста на боледувањата

ИНТЕРВЈУ СО Д-Р. БУХОВА: Има вработени кои 15 месеци не се појавиле на работа, на секои две недели менуваат дијагнози, ДСЗИ ја утврдува веродостојноста на боледувањата

Д-р.Исјановски и д-р. Бубало ја земаа наградата “Маж со најголем придонес во општеството” која отиде во рацете на сите медицински работници

Д-р.Исјановски и д-р. Бубало ја земаа наградата “Маж со најголем придонес во општеството” која отиде во рацете на сите медицински работници

Дали е можно дел од Македонците да се откажат од бугарските пасоши?

Дали е можно дел од Македонците да се откажат од бугарските пасоши?