27 Јануари, 2021
0.0179

(ВИДЕО-ФОТО) КАКО ВО БАЈКА: Еве како Меланија Трамп новогодишно ја украси Белата куќа

Објавено во: Стил 03 Декември, 2019

На традиционална празнична зелена боја, првата дама на САД, ги додала црвената и плавата, а божиќното дрво го украсила со американско знаме. 


Меланија Трамп ги изненади обожавателите и го претстави божиќниот декор на Белата куќа, чија тема оваа година е патриотизам кој го слави „Духот на Америка“.Меланија преку социјалните мрежи објави и кратко видео за тоа како е во обиколка на божиќната декорација во Белата куќа и истата ја довршува.