17 Август, 2019
0.0166

(ВИДЕО) Како Тоше го пееше Павароти

Објавено во: Стил 10 Февруари, 2019

Регионалните медиуми не престануваат да пишуваат за Тоше Проески. Неговите фанови постојано споделуваат подзаборавени видеозаписи со легендарниот македонски пејач, а деновиве на социјалните мрежи повторно се актуелизира видеото на кое покојниот музичар интерпретира песна од Павароти. 

Снимката е направена во еден бугарски ресторан, а изведбата на Тоше остава без здив во видеото што го пренесува Женски Магазин.Можеби ќе ве интересира

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Прелепотице, заедно сме

Прелепотице, заедно сме

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Те сакам до небото

Те сакам до небото

(ФОТО) Бидете уникатна на плажа: Овој костим за капење е главен хит летово

(ФОТО) Бидете уникатна на плажа: Овој костим за капење е главен хит летово

МАЛ РАЈ НА ЗЕМЈАТА: Oстров стар 4.000 години е вистинска атракција

МАЛ РАЈ НА ЗЕМЈАТА: Oстров стар 4.000 години е вистинска атракција