13 Јули, 2024
0.0246

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО СИБИР: Стотици куќи се оштетени, има загинати и повредени

Објавено во: Свет 20 Ноември, 2023

Добивај вести на Viber

Смртоносно невреме ја погоди Русија. Силно невреме го зафати Сибир, има тројца загинати и 18 повредени.  Невремето оштети стотици куќи. 

Невремето направи штети во регионот Кемерово во југозападен Сибир, јави новинската агенција „Интерфакс“ повикувајќи се на регионалната агенција за цивилна заштита. Невреме имаше и во други области на Сибир, вклучувајќи ги градот Новосибирск, Краснојарск и Иркутск. Руското Министерство за енергетика соопшти дека во еден момент повеќе од 225.000 луѓе останале без струја. На социјалните мрежи можеше да се види видео од Новокузњецк, на кое се гледа како дрво паѓа врз автомобил додека се движи. Во 2018 година во невреме во Сибир беа повредени 40 луѓе. 


Можеби ќе ве интересира

НЕВРЕМЕ ВО АВСТРИЈА: Имаше 190.000 удари од гром во еден ден

НЕВРЕМЕ ВО АВСТРИЈА: Имаше 190.000 удари од гром во еден ден

ДОДЕКА СЕ ВО УКРАИНСКИОТ ВОЗДУШЕН ПРОСТОР: Полска размислува за соборување руски ракети над Украина

ДОДЕКА СЕ ВО УКРАИНСКИОТ ВОЗДУШЕН ПРОСТОР: Полска размислува за соборување руски ракети над Украина

„ЖОЛТ КАРТОН“ ЗА ОРБАН: EУ му реагира за посетите во Русија и Кина

„ЖОЛТ КАРТОН“ ЗА ОРБАН: EУ му реагира за посетите во Русија и Кина

(ВИДЕО) ОВА СЕ СЛУЧУВА ЕДНАШ ВО НЕКОЛКУ ГОДИНИ: Расцвета пустина во Чиле

(ВИДЕО) ОВА СЕ СЛУЧУВА ЕДНАШ ВО НЕКОЛКУ ГОДИНИ: Расцвета пустина во Чиле

(ВИДЕО) ИТАЛИЈА: Поплави, паднати дрвја и одрони блокираа повеќе провинции

(ВИДЕО) ИТАЛИЈА: Поплави, паднати дрвја и одрони блокираа повеќе провинции

Европската комисија ја обвини платформата на Маск дека ги мами корисниците: Дали е ова крајот за поранешниот Твитер?

Европската комисија ја обвини платформата на Маск дека ги мами корисниците: Дали е ова крајот за поранешниот Твитер?

(ВИДЕО) ШОЛЦ ГЛЕДА ЗБУНЕТО, А ПОТОА СЕ СМЕЕ: Како реагираа светскаите лидери на гафовите на Бајден

(ВИДЕО) ШОЛЦ ГЛЕДА ЗБУНЕТО, А ПОТОА СЕ СМЕЕ: Како реагираа светскаите лидери на гафовите на Бајден

(ВИДЕО) Погледнете ја реакцијата на Зеленски кога Бајден го најави како Путин

(ВИДЕО) Погледнете ја реакцијата на Зеленски кога Бајден го најави како Путин

ПРОТЕЧЕ ПЛАНОТ НА ТРАМП ЗА НАТО: Ако се оствари, ќе биде многу опасно за Европа

ПРОТЕЧЕ ПЛАНОТ НА ТРАМП ЗА НАТО: Ако се оствари, ќе биде многу опасно за Европа