19 Јуни, 2019
0.0229

(ВИДЕО) За секое падни има и стани: Антониа за Женски магазин од Белград

Објавено во: Стил 08 Јуни, 2019

Со беспрекорната изведба на песната „Je t'aime“ од Лара Фабиан, Антониа Гиговска успеа да обезбеди влез во финалето на регионалниот музички натпревар „Пинк ѕвездички“, сношти во Белград.

На младата поп-ѕвезда ѝ се случи малер за време на настапот кој таа многу брзо го надмина. Антониа се сопна на една од танчарките кои ја придружуваа и падна на сцената. Како ништо да не се случило, таа продолжи да пее со насмевка и веднаш стана што предизивика уште посилен аплауз и овации од жирито и од публиката.

„Супер сум, иако не очекував дека тоа ќе се случи. Среќна сум што паднав. За секое падни, има и стани. Како во животот, така и во кариерата“, изјави Антониа за Женски магазин од Белград. 

Настапот на Антониа денес е еден од најсподелуваните на социјалните мрежи. Таа добива поддршка од сите генерации. М.Џ. 


Можеби ќе ве интересира

Јас пред тебе

Јас пред тебе

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би