21 Јануари, 2019
0.2990
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Вратот на мажот е успешната жена: Интервју со Сандра Георгиевска, енолог во винаријата „Камник“

Објавено во: Стил 11 Јануари, 2019

Нејзиното мото е- сѐ што се сака се може, и вели дека за неа не постои невозможна мисија. Сандра Георгиевска, главен енолог во винаријата „Камник“ е успешна жена која е среќна што може успесите на својата работа да ги донесе и дома, уживајќи во добро вино крај вкусна трпеза со семејството. Во интервјуто за Женски магазин, таа зборува дека секогаш се труди да најде рамнотежа помеѓу приватниот живот и работата, исто како што бара баланс во виното помеѓу киселините, танините и алкохолот.

* Кои се најзначајните моменти од вашиот досегашен професионален пат? 

- Oд 2010 година до сега, од професионална гледна точка би издвоила една најзначајна година за мене. Целата 2013 година од почетокот до крајот ми беше исполнета со успеси. Оваа година одработив две берби, во Камник и на другата половина од земјината топка, во Нов Зеланд. А на самиот крај од годината добив награда.

Целото интервју читајте го на Женски магазин, тука.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!

Смртта на татко ми ме натера да пишувам: Интервју со Јелена Бачиќ- Алимпиќ

Смртта на татко ми ме натера да пишувам: Интервју со Јелена Бачиќ- Алимпиќ

(ФОТО) Режим на исхрана и редовно вежбање: Татјана Стојановска откри како ја одржува својата линија

(ФОТО) Режим на исхрана и редовно вежбање: Татјана Стојановска откри како ја одржува својата линија

Ги врзаа моите раце и нозе и почнаа киретажа без анестезија: Во Хрватска протест за „акушерското насилство"

Ги врзаа моите раце и нозе и почнаа киретажа без анестезија: Во Хрватска протест за „акушерското насилство"