18 Јануари, 2020
0.0153

За некој сум егоцентрично копиле, за некој саркастичен: Ексклузивно интервју со Тик Так

Објавено во: Стил, Интервјуа 01 Јули, 2019

Неговиот глас е ранобудник на радио, а неговото име препознатлив синоним за тоа како времето се движи и минува. Тик Так од „Радио 2“ е замислен лик кој секој слушател различно го перцепира, а човекот кој вистински стои позади него досега беше енигма.

Нашата мисија да откриеме дел од мистеријата Тик Так е успешна. Ексклузивно за нашите читатели, Тик Так на фрекфренцијата на Женски Магазин.

* Кога се роди желбата да станете радио-водител?

- Првпат на 14 години, бев уште детиште, во далечната 94-та година. Тогаш „Канал 4“ беше прво приватно радио, а со оглед на тоа што немаше некоја квалитетна медиумска понуда во тоа време, се слушаше радио, за разлика од денеска кога има музика достапна секаде, тогаш немаше, цела музика се сервираше на радио.

90-тите години беа исто години кога „Левис 501“ фармерките беа во мода. Јас на свои 14 години тоаш „пекав“ за „501“, а беа на цена 100-150 марки во „Вартекс“. 


Целото интервју читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Продолжив појака од било кога: Кристина Димитријевска прозборе за разводот со Кајмакоски

Продолжив појака од било кога: Кристина Димитријевска прозборе за разводот со Кајмакоски

Дали знаете кој тенисер ќе стане првиот милијардер?

Дали знаете кој тенисер ќе стане првиот милијардер?

Мед и млеко

Мед и млеко

Доживеав наркоза бркајќи ајкула: Авантурите на Слободанка Јакимовска, првата жена професионален нуркач

Доживеав наркоза бркајќи ајкула: Авантурите на Слободанка Јакимовска, првата жена професионален нуркач

Неверојатно: Ни мајстор ни работници- куќа готова за два дена

Неверојатно: Ни мајстор ни работници- куќа готова за два дена

Тие се млади гении: Средношколци направија електронска протеза за лица без горен екстремитет

Тие се млади гении: Средношколци направија електронска протеза за лица без горен екстремитет