29 Ноември, 2021
0.0245

За син ми немам помош од никого од првиот ден, ни физичка ни финансиска: Искрено со Миа Костова

Објавено во: Стил 19 Октомври, 2021

Интересна е за медиумите поради нејзината искреност и приказните за кои нејзините следачи на социјалните мрежи веднаш „се лепат“. Миа Костова е долгогодишно ТВ лице, а во овој период не е активна на телевизија, и вели дека воопшто не ѝ недостига. Живее исклучиво од инфлуенсерството, но вели дека не се плаши од било каква друга работа која ќе ѝ донесе добар живот за неа и за синот Андрија. Како самохрана мајка, гордо изјавува дека од првиот ден самата се грижи за синот без никаква финансиска и физичка помош од никого. Од професијата која е релативно нова на пазарот, преку начинот на исхрана кој ѝ е честа борба, до есетстките зафати кои ги направи, Миа отворено зборува за Женски магазин.

*Имаше убаво и исполнето лето годинава, речиси три месеци помина на море. Како дојде до тоа токму Дерми во Албанија да биде твој избор, како ти помина времето и што е најубавото од тој дел на јонскиот брег?

-Неочекувано и мора да признаам првиот контакт накај Дерми беше Тијана која прифати да биде дел од маркетингот на можеби најубавата плажа, ресторан и клуб во Дерми, „Хавана“. Јас дојдов спонтано како поддршка и инста профил кој сето тоа ќе го пренесе до Македонија. Толку многу предрасуди имав за Албанија, што првите две недели се расправав со сама себе како можев да сум толку смотана и да помислам дека тој дел од Јонско море не може да е убав. Реално , освен што се толку напреднати во туризам, имаат најдобра храна на свет и имаат море како од соништата, толку се гостопримливи и пријатни што и да не одам таму пак работно би отишла секако на одмор. Најубави места се секако Дерми на прво место, Ксамил и Саранда. Сѐ останато не е толку убаво и нема врска со Албанија на овој дел. Драч и местата во околина не се баш убави, но од Валона натаму е вистински рај на земјата.  

Целиот текст на Женски магазин, овде. 

Можеби ќе ве интересира

НЕЈЗИНАТА ПОСЛЕДНА ФОТОГРАФИЈА НА ИНСТАГРАМ ГО КРШИ СРЦЕТО - еве која беше последната објава на Мерима Његомир

НЕЈЗИНАТА ПОСЛЕДНА ФОТОГРАФИЈА НА ИНСТАГРАМ ГО КРШИ СРЦЕТО - еве која беше последната објава на Мерима Његомир