25 Септември, 2020
0.0537

ЗА ВЛЕЗ НА ПЛАЖА: Tуристите ќе мора претходно да резервираат

Објавено во: Свет, Корона Вирус 20 Мај, 2020

На плажите во Белгија ќе се оди само со резервација. 

Градските власти на Остенде информираат за систем за резервација за најпосетуваните плажи.

Плажата во местото Кноке има прегради за влез на едната страна и тие се наменети за семејства кои на тој начин држат физичко растојание од останатите.

Остенде, која е една од омилените дестинации на море, се подготвува во екот на сезоната да прими дневно до 50.000 луѓе. 

Во оваа земја 9.000 луѓе починаа од коронавирусот. 

Многу земји најавија задолжителни корона тестови, но потоа ретрираа. 

„Ако за да дојдеш во Грција си во ситуација да треба да направиш 15 различни работи, 20 тестови и 15 документи, нема никогаш да дојдеш“, изјави шефот на грчката дипломатија, Никос Дендиас говорејќи за туризмот, во интервјуто за радиото „ЕРА“ . 

Сепак, ова лето ќе биде поинакво од претходните.

Можеби ќе ве интересира

АКО САКААТ ДА ПИЈАТ КАФЕ, ДА ДАДАТ ПОДАТОЦИ: Сите гости ќе се проверуваат по список

АКО САКААТ ДА ПИЈАТ КАФЕ, ДА ДАДАТ ПОДАТОЦИ: Сите гости ќе се проверуваат по список

(ВИДЕО) ФРАНЦИЈА: Tројца мажи тепале жена на улица бидејќи носела кратко здолниште

(ВИДЕО) ФРАНЦИЈА: Tројца мажи тепале жена на улица бидејќи носела кратко здолниште

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала

„Џонсон и Џонсон“ стартуваат големо испитување за нивната вакцина „со еден истрел“

„Џонсон и Џонсон“ стартуваат големо испитување за нивната вакцина „со еден истрел“

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Дали Кина ќе одговара за ширењето на Ковид -19?

Дали Кина ќе одговара за ширењето на Ковид -19?

НЕМАШЕ КАРАНТИН: Швеѓаните го победија коронавирусот?

НЕМАШЕ КАРАНТИН: Швеѓаните го победија коронавирусот?

НЕМА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Германски виролог вели дека коронавирусот е најмалку четири пати поопасен од грип

НЕМА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Германски виролог вели дека коронавирусот е најмалку четири пати поопасен од грип

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?