29 Ноември, 2021
0.0250

Заева, Мицкоска и Ѓоргиевска на ниво: За изборите во топ форма и со стил

Објавено во: Стил 18 Октомври, 2021

Политичките избори можеби не се место каде најдобро се гледа модниот стил на одредени личности од политичката сфера, ама тоа не значи дека не треба да бидат на ниво во тој поглед. 

На актуелните избори за градоначалници кои се одржаа вчера имавме можност да ги видиме и жените на нашите политичари кои го искористија своето право на глас.

И мора да признаеме дека навистина се потрудиле. Овде не се работи за плукање кон одредена личност (читај политичка ориентација, ставови и слично) туку едноставно за нивниот стил на вакви настани.

Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева навистина остави впечаток со својата „изборна“ облека.

Целиот текст на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

НЕЈЗИНАТА ПОСЛЕДНА ФОТОГРАФИЈА НА ИНСТАГРАМ ГО КРШИ СРЦЕТО - еве која беше последната објава на Мерима Његомир

НЕЈЗИНАТА ПОСЛЕДНА ФОТОГРАФИЈА НА ИНСТАГРАМ ГО КРШИ СРЦЕТО - еве која беше последната објава на Мерима Његомир