01 Јуни, 2020
0.0354

Загрозена им е сигурноста, Меган и Хари почнаа истрага

Објавено во: Стил 09 Јуни, 2019

Приватни фотографии од принцот Хари и од Меган Маркл се појавија на Интернет откако е хакиран компјутерот на Алекс Лубомирски, фотографот кој соработува со нив.

Фотографиите се појавија на Твитер и на Инстаграм, а станува збор за оние во црно-бела верзија, снимени на денот на венчавката на кралската двојка лани во мај. Инцидентот со сликите предизвика вистински проблем во Кесингтонската палата, а кралското семејство веднаш започна со истрага за да се спречи понатамошно ширење на фотографии. 

„Тие сметаат дека со ова е загрозена нивната сигурност“, изјавил извор близок до Хари и до Меган за „Сан“. Фотографот инаку соработува и со други познати личности како Натали Портман, Џенифер Лопез и Скарлет Јохансон. 

Можеби ќе ве интересира

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи