19 Јуни, 2019
0.0224

Загрозена им е сигурноста, Меган и Хари почнаа истрага

Објавено во: Стил 09 Јуни, 2019

Приватни фотографии од принцот Хари и од Меган Маркл се појавија на Интернет откако е хакиран компјутерот на Алекс Лубомирски, фотографот кој соработува со нив.

Фотографиите се појавија на Твитер и на Инстаграм, а станува збор за оние во црно-бела верзија, снимени на денот на венчавката на кралската двојка лани во мај. Инцидентот со сликите предизвика вистински проблем во Кесингтонската палата, а кралското семејство веднаш започна со истрага за да се спречи понатамошно ширење на фотографии. 

„Тие сметаат дека со ова е загрозена нивната сигурност“, изјавил извор близок до Хари и до Меган за „Сан“. Фотографот инаку соработува и со други познати личности како Натали Портман, Џенифер Лопез и Скарлет Јохансон. 

Можеби ќе ве интересира

Јас пред тебе

Јас пред тебе

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би