27 Јануари, 2022
0.0191

Запознајте го Мустафа Ахмед: Живее во Македонија, дегустира и оценува македонска храна, а сето тоа го документира на ТикТок

Објавено во: Стил 24 Септември, 2021

Мустафа Ахмед е момчето кое ни го привлече вниманието деновиве, и ни ги исполни срцата со милина.

Го забележавме на ТикТок, каде што е многу популарен, но популарен е и на Инстаграм, а дознавме дека има и Јутјуб канал. Досега има посетено 32 земји, ја напуштил работата за да патува низ земјите од Балканот, и на крајот од март, годинава, одлучил да живее три месеци во Македонија, Скопје.

Но, по се изгледа дека тие три месеци се продолжиле на половина година, бидејќи до пред некоја недела Мустафа објавуваше фотки од неговите авантури низ нашава земја, а моментално е на одмор во Албанија, па не знаеме кој е неговиот план и негова следна дестинација, и дали повторно ќе се врати во Скопје.

Повеќе на Хаштаг овде 

Можеби ќе ве интересира

Во семејството еден е столб, другиот мотор: Ема Попивода - неодолива убавина

Во семејството еден е столб, другиот мотор: Ема Попивода - неодолива убавина

Лаф- муабет со Методија Илиевски: Битолчаните посветуваат поголемо внимание на својот изглед од скопјаните

Лаф- муабет со Методија Илиевски: Битолчаните посветуваат поголемо внимание на својот изглед од скопјаните

Аки Рахимовски утре требаше да дојде во Скопје: Каролина, Тавитјан и Харе се сеќаваат на пријателот

Аки Рахимовски утре требаше да дојде во Скопје: Каролина, Тавитјан и Харе се сеќаваат на пријателот

Студиите во Рим бараа огромна посветеност, за четири години, само двапати излегов надвор од градот - Ива Милошевска сопственичка на салоните за накит на ексклузивниот италијански бренд „Rebecca“

Студиите во Рим бараа огромна посветеност, за четири години, само двапати излегов надвор од градот - Ива Милошевска сопственичка на салоните за накит на ексклузивниот италијански бренд „Rebecca“

Со позајмени 280 денари се вратив од Прилеп во Скопје, бев депресивна, но одлучив да се борам: Елена Петреска ја раскажа тешката животна приказна

Со позајмени 280 денари се вратив од Прилеп во Скопје, бев депресивна, но одлучив да се борам: Елена Петреска ја раскажа тешката животна приказна