16 Октомври, 2021
0.0198

ЗАСТРЕЛАНИОТ ПОЛИЦАЕЦ УШТЕ Е НА АПАРАТИ ЗА ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ: Српски лекар открива детали за неговата здравствена состојба

Објавено во: Балкан 14 Октомври, 2021

Солзавец, шок бомби, сирени, тешко ранет полицаец, уште десетмина повредени, како и остатоци од стотици испукани куршуми се резултат на акцијата што вчера околу 9 часот почна во Северна Митровица.

Среќко Софронијевиќ од селото Рударе кај Звечан, по вчерашната повреда на грбот и итна операција, утрово е во стабилна здравствена состојба.

- Како што кажува и неговото име, тој имаше многу среќа - вели д-р Драгиша Миловиќ, нагласувајќи дека младиот човек се уште се наоѓа во шок-соба каде што е поврзан со уредите што ја следат работата на неговите витални органи.


ФОТО: Принтскрин Фејсбук

Можеби ќе ве интересира

Договорот „Отворен Балкан“ на Заев, Рама и Вучиќ официјализиран и објавен

Договорот „Отворен Балкан“ на Заев, Рама и Вучиќ официјализиран и објавен

Четворица руски туристи се задушиле во сауна во Албанија

Четворица руски туристи се задушиле во сауна во Албанија

По обилните дождови, се отвори дупка на патот во Солун во која пропадна автобус

По обилните дождови, се отвори дупка на патот во Солун во која пропадна автобус

Тргнале на Косово за да војуваат, но поради една причина се вратени од граница

Тргнале на Косово за да војуваат, но поради една причина се вратени од граница

Маж загина во невремето во Грција

Маж загина во невремето во Грција

Косово донесе одлука: Нема училиште в понеделник поради изборите

Косово донесе одлука: Нема училиште в понеделник поради изборите

БЕБЕ И ДВАЈЦА ТИНЕЈЏЕРИ НА РЕСПИРАТОР: Децата се во животно загрозени, со тешка пневмонија и воспаление на срцевиот мускул, српски лекар за нивната состојба

БЕБЕ И ДВАЈЦА ТИНЕЈЏЕРИ НА РЕСПИРАТОР: Децата се во животно загрозени, со тешка пневмонија и воспаление на срцевиот мускул, српски лекар за нивната состојба

БУРАТА ВО ГРЦИЈА ДОНЕСЕ ОГРОМНИ ПОПЛАВИ: Хеликоптери спасуваа луѓе по кровови, Атина под вода

БУРАТА ВО ГРЦИЈА ДОНЕСЕ ОГРОМНИ ПОПЛАВИ: Хеликоптери спасуваа луѓе по кровови, Атина под вода

Му се потсмеваат, но Рама вети дека Албанија ќе испраќа сателити во орбитата

Му се потсмеваат, но Рама вети дека Албанија ќе испраќа сателити во орбитата