16 Јули, 2024
0.0251

„ЖЕЛЕЗАРА ЗАГУБИ ГОЛЕМ АКТИВИСТ“: Почина Ацо Петрушев, иницијатор за изградбата на црквата Сретение Господово во Железара

Објавено во: Македонија 20 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски соопшти дека починал Ацо Петрушев, жител на Железара, но и познат член на партијата.
Со жалење ја примив веста за прераната смрт на Ацо Петрушев.

Ацо беше човек кој неизмерно ја сакаше својата Железара во која што живееше и лично се вложуваше во реализацијата на секој проект, градба и решение на било кој проблем со кој се соочуваат жителите од Железара.

Ацо ќе остане запаметен и по својата улога во иницијативата за изградбата на Црквата Сретение Господово која се гради во Железара и истиот беше организатор на традиционалниот коледарски оган кој се оддржува во населбата повеќе децении.

Беше член и активист на ВМРО-ДПМНЕ, заедно работевме на последната кампања за претседателските и парламентарните избори, а во минатото истиот беше и Советник во Советот на општина Гази Баба.

Железара загуби голем активист, а сите ние пријател, другар и професионален соработник.

Искрено сочувство до неговото семејство! Неговите дела за населбата, нема никогаш да се заборават! Нека почива во мир!“, напиша тој на фејсбук.


Можеби ќе ве интересира

ЕВЕ КОГА МОЖЕ ДА ОЧЕКУВАМЕ ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО - топлиот бран и денеска над Македонија

ЕВЕ КОГА МОЖЕ ДА ОЧЕКУВАМЕ ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО - топлиот бран и денеска над Македонија

ПОЖАРОТ ВО РАДОВИШ СЕ ПРИБЛИЖУВА ДО ВИКЕНД НАСЕЛБА - пожарникарите остануваат на терен

ПОЖАРОТ ВО РАДОВИШ СЕ ПРИБЛИЖУВА ДО ВИКЕНД НАСЕЛБА - пожарникарите остануваат на терен

ПОВРЕДЕНИ СЕ ДВАЈЦА ПОЖАРНИКАРИ КОИ ГО ГАСНЕЛЕ ПОЖАРОТ КАЈ БИТОЛА - едниот е задржан на лекување во битолската болница

ПОВРЕДЕНИ СЕ ДВАЈЦА ПОЖАРНИКАРИ КОИ ГО ГАСНЕЛЕ ПОЖАРОТ КАЈ БИТОЛА - едниот е задржан на лекување во битолската болница

АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ ОФОРМИЛЕ ПРЕДМЕТ - по допрен глас се испитува патувањето на синот на Мицкоски во САД

АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ ОФОРМИЛЕ ПРЕДМЕТ - по допрен глас се испитува патувањето на синот на Мицкоски во САД

ЗАМИСЛИ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ОДИ ВО СЛУЖБЕНА ПОСЕТА НА ДУБАИ, ЗОШТО - поранешен советник со силни тврдења, кој ќе биде одговорот

ЗАМИСЛИ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ОДИ ВО СЛУЖБЕНА ПОСЕТА НА ДУБАИ, ЗОШТО - поранешен советник со силни тврдења, кој ќе биде одговорот

ИМ ПИШАЛ ДЕКА НАВРЕМЕ ТРЕБА ДА ИДАТ НА РАБОТА, НАМЕСТО ДА ПОСЛУШААТ, МУ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ ПО ЖИВОТ - Костовски објави како заработија кривични двајца вработени во Бутел

ИМ ПИШАЛ ДЕКА НАВРЕМЕ ТРЕБА ДА ИДАТ НА РАБОТА, НАМЕСТО ДА ПОСЛУШААТ, МУ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ ПО ЖИВОТ - Костовски објави како заработија кривични двајца вработени во Бутел

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЦЕНТАР ЈА ИСКАРА АРСОВСКА - преполните контејнери се извор на зараза

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЦЕНТАР ЈА ИСКАРА АРСОВСКА - преполните контејнери се извор на зараза

САКАТЕ ДА СЕ ПОЖАЛИТЕ ОД НЕКОЈ ДОКТОР ИЛИ СЕСТРА ИЛИ НЕКОГО ДА ПОФАЛИТЕ - еве кој број ви го остави министерот Таравари

САКАТЕ ДА СЕ ПОЖАЛИТЕ ОД НЕКОЈ ДОКТОР ИЛИ СЕСТРА ИЛИ НЕКОГО ДА ПОФАЛИТЕ - еве кој број ви го остави министерот Таравари

„ТРАНСПАРЕНТНО ДА СЕ ОБЈАВИ ЦЕЛИОТ ДОГОВОР“: Левица остро кон ВМРО за промената на ставот кон „Бехтел и Енка“

„ТРАНСПАРЕНТНО ДА СЕ ОБЈАВИ ЦЕЛИОТ ДОГОВОР“: Левица остро кон ВМРО за промената на ставот кон „Бехтел и Енка“