24 Мај, 2019
0.0191

Жена на жена класичен bullying

Објавено во: Стил 12 Март, 2019

Поттикната од 8 март, Кајли Џенер и безброј коментари на социјалните мрежи на феминистки кои плукаат јавно по сите други „нефеминистки“, решив оваа колумна да ја посветам на тоа.

Да започнам со Кајли, билионот и независните жени.

Откако одекна веста дека Кајли Џенер со својата колекција шминки се најде на листата на најмладите билионери според Форбес, читаме многубројни коментари по социјалните мрежи. „Не го изградила бизнисот сама“, „Имала поддршка од дома“..

Целата колумна на Аријана Коскарова читајте ја на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

Мајка

Мајка

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

ФИРОМ ти си гордост наша?!

ФИРОМ ти си гордост наша?!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

Крени рачна!

Крени рачна!

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи