17 Септември, 2019
0.0318

ЖЕНИ МИЛИЈАРДЕРКИ: Eдна не наследила ниту денар, а денес е супербогата

Објавено во: Стил 09 Септември, 2018

Актерки, пејачки, модели, едни од најубавите жени на светот секогаш се во центарот на вниманието. 

Тоа се жени кои се врвни во своите професии и во текот на годината заработиле солидно богатство. 

Тамара Еклстон, таа е ќерка на британскиот магнат Берни Еклстон кој достигна популарност поради управувањето со формула 1. Многу му должи на својот татко, но таа долго се занимаваше со моделинг, а сега е и тв личност. Пари никогаш не недостигале за неа, а ги заработила затоа што веќе била славна. 

Перена Кеи има само 24 години и веќе е милјардерка.  Logan Property Holding е семејна компанија во која таа самостојно заработила многу пари. 

Шарлот Касираги е италијанска индустријалка, е жена која може да има што ќе посака и ужива во луксуз. Се занимава со пишување и уредништво, а во слободно време следи и мода. 

Сара Блејки е Американка која е богата иако ништо не наследила. Таа работела различни работи, и својата заштеда ја потрошила за бизнис со чорапи. По извесно време бизнисот почнал да „цвета“. Денес има скоро 50 години и е една од најмоќните жени на светот. 

Целиот текст овде

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Совети за успех од Џек Ма

Совети за успех од Џек Ма

(ФОТО) Какви тајни крие пештерата Пешна: Каде се крие златото на Крали Марко?

(ФОТО) Какви тајни крие пештерата Пешна: Каде се крие златото на Крали Марко?

Ќерка ми замина, сама се борам со болеста на внукот: Искрено со Маја Оџаклиевска

Ќерка ми замина, сама се борам со болеста на внукот: Искрено со Маја Оџаклиевска

И болката со тебе поминува: Бојан Илиевски за искушенијата

И болката со тебе поминува: Бојан Илиевски за искушенијата

Денот на независноста

Денот на независноста

Најголемите машки модни гревови- големината е најбитна или не?

Најголемите машки модни гревови- големината е најбитна или не?