23 Октомври, 2019
0.0278

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

Објавено во: Стил 17 Септември, 2019

Си знае некои „финти“ со кои успева да го добие тоа што го сака.

Му пишуваат жени и девојки од сите страни на светот. Само што ќе постира некоја негова фотографија на “Фејсбук”, со брзнина на светлината следуваат коментари од типот “Ќе се омажам за тебе”… Посебно Русинки тоа му го кажуваат, а тој културно им одговара на течен руски јазик.

Арко Кондор е типичен Балкански маж со италијански манири. Излезен како од насловна страна. Еден од најсилните адути му е облекувањето. Има стил единствен на овие простори. 

Целиот текст читајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

Човекот кој заработува 5,1 милијарди долари на ден

Човекот кој заработува 5,1 милијарди долари на ден

Наша репортажа: 8 нешта што мора да ги посетите во малото унгарско гратче Тихани на Балатон

Наша репортажа: 8 нешта што мора да ги посетите во малото унгарско гратче Тихани на Балатон

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...