21 Септември, 2019
0.0561

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

Објавено во: Стил 22 Мај, 2019

Грчкиот остров Крф е меѓународен туристички центар и еден од најубавите зелени грчки острови. Се простира на Јонско море, на најзападниот дел од Грција. Изобилува со познати туристички места. Главниот град го носи истото име.

Крф е остров со магична светлина, проsирно тикризно море, пријатни плажи, убави и големи пристаништа и добро развиена туристичка инфраструктура. Буквално на секој чекор, ќе видите таверни, ресторани, кафетерии и продавници за сувенири.

Доколку размислувате кој период е најдобар за посета на Крф, јас би ви го препорачала пролетниот. Пред се', затоа што се' се буди на тој остров, природата ќе ве магепса со сите бои, мирисот на дрвјата и цветовите кои цутат ќе допринесат вашите спомени од овој грчки остров да траат долго, а покрај тоа доколку го посетите Крф за време на велигденските празници, ќе присуствувате на една уникатна и интересна празнична традиција.

Целата репортажа читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Мразам шопинг, фановите ми купуваат облека: Интервју со Дејвид Гарет

Мразам шопинг, фановите ми купуваат облека: Интервју со Дејвид Гарет

Да се здружиме и да и помогнеме: Јана со години се бори со редок вид на канцер

Да се здружиме и да и помогнеме: Јана со години се бори со редок вид на канцер

Око за око, лајк за лајк

Око за око, лајк за лајк

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Совети за успех од Џек Ма

Совети за успех од Џек Ма

(ФОТО) Какви тајни крие пештерата Пешна: Каде се крие златото на Крали Марко?

(ФОТО) Какви тајни крие пештерата Пешна: Каде се крие златото на Крали Марко?